|MG|^Team
 
HomePortalGalleryПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Бабата и Дедото

Go down 
АвторПорака
Maako

avatar

Posts : 137
Join date : 2011-02-26

ПишувањеПредмет: Бабата и Дедото   Вто Мар 29, 2011 6:57 pm

Дошле бабата и дедото на суд. Прв почнал дедото, и рекол:

- Чесен суде, ве молам, кажете и на бабата, бидејќи секој пат кога се обидувам да и го пикнам, неможам, бидејќи многу и е плитка! - и си отишол. Тогаш бабата рекла:

- Чесен суде, мене не ми е плитка, туку него му се витка
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
 
Бабата и Дедото
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
|MG|^Team :: ۰•● FUN PART ●•۰ :: Vicevi-
Отиди до: