|MG|^Team
 
HomePortalGalleryПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Македонски цајкани

Go down 
АвторПорака
Maako

avatar

Posts : 137
Join date : 2011-02-26

ПишувањеПредмет: Македонски цајкани   Вто Мар 29, 2011 6:46 pm


Заминале за Африка американски, англиски и македонски цајкани. Се натпреварувале кој попрво ќе фати жирафа.
Отишле американските цајкани и за 15 минути донеле жирафа.
Отишле англиските цајкани и за 10 минути донеле жирафа.
Отишле македонските цајкани и за 5 минути донеле слон, целиот во модрици.
Почнале да се бунат американските и англиските цајкани: Не рековме слон туку жирафа.
А слонот ја подига сурлата и вели: Признавам дека сум жирафа.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
 
Македонски цајкани
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
|MG|^Team :: ۰•● FUN PART ●•۰ :: Vicevi-
Отиди до: